Україна, обмолотивши приблизно 46% площ, зайнятих зерновими та зернобобовими культурами, зібрала понад 32,2 мільйона тонн зерна нового врожаю, повідомило в п’ятницю міністерство аграрної політики.

За даними міністерства, цей обсяг включає 23,4 мільйона тонн пшениці, зібраної з 72% засіяних нею площ, і 8,05 мільйона тонн ячменю з 79% площ.

Міністерство прогнозує, що в цілому врожай 2021 року сягне рекордних 75,8 мільйона тонн в порівнянні з 65 мільйонами у 2020 році.

Згідно з прогнозом, врожай 2021 року може включати 37,1 мільйона тонн кукурудзи, 28,5 мільйона тонн пшениці та 8,3 мільйона тонн ячменю в порівнянні з 30,3 мільйона тонн кукурудзи, 24,9 мільйона тонн пшениці та 7,8 мільйона тонн ячменю минулого року.

Одним з пріоритетних напрямків розвитку VPG AGRO PLUS є залучення найсучасніших технологій. Компанія планує запустити новий сучасний елеватор, що охопить Тернопільську область та надасть можливість виконувати плановий об’єм понад 30 000 тонн.

В серпні 2021 року з Італії  надходить нове та сучасне зерносушильне обладнання для елеватора. Компанія планує запуск роботи елеватора на жовтень – листопад 2021 року. 

VPG AGRO PLUS розпочинає перші кроки експорту рапсу до Бангладешу.  Керівництво компанії підписало договір про співпрацю згідно з яким реалізація перших угод розпочнеться в період серпень – листопад 2021 року.

Ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго продовжують спекулятивне зростання, що спостерігається з початку тижня, незважаючи на фундаментальні фактори: ведмежий прогноз USDA, зниження обсягів експорту і зниження обсягів переробки на етанол. Основна причина зростання недостатні опадів на північно-західних регіонах кукурудзяного поясу США, і прогнози спекотної погоди на наступний тиждень.

За останні 5 днів по всьому кукурудзяному поясу США пройшли досить інтенсивні опади, але в деяких штатах (Міннесоті, Північної Айові та Вісконсині) кількість опадів недостатньо для поліпшення стану посівів.

Вчора липневі ф’ючерси на кукурудзу зросли на 0,8% до 268,9 $ / т, а грудневі підскочили на 3,3% до 219,7 $ / т, в цілому за три дні показавши зростання на 7,3%, але поки не компенсовані падіння на 13% (з початку липня по 9е) через зростання площ сівби і прогнозу врожаю в США.

Дані звіту асоціації EIA показали, що виробництво етанолу в США за тиждень знизилося на 2,5% до 1,04 млн. Барелів на добу що становить споживання близько 2,68млн. тонн кукурудзи за тиждень.

Підтримку котируванням кукурудзи надали прогноз Rabobank, що експорт кукурудзи з Бразилії в 2020 / 21МГ впаде до 21 млн т (на 12 млн т нижче їх попереднього прогнозу) через падіння виробництва і зростання внутрішніх цін, що набагато нижче липневого прогнозу USDA 28 млн т кукурудзи.

Котирування на чорноморську кукурудзу в Чикаго також пішли слідом за американською кукурудзою і листопадові ф’ючерси на кукурудзу за три дні зросли на 7,3% до 248 $ / т, хоча в кінці червня вони торгувалися на рівні 260 $ / т, а на початку травня досягали 290 $ / т.

У середу уряд В’єтнаму заявило, що планує скасувати 3% ю мито на імпорт пшениці і знизити мито на імпорт кукурудзи з 5% до 3%, щоб підтримати вітчизняних виробників кормів, що також надасть підтримку цінам на кукурудзу.

Масові заворушення і грабежі в ПАР через ув’язнення колишнього президента Джейкоба Зуми змусили автомобільну, залізничну і портову логістику оголосити в країні форс-мажорні обставини, що може знизити експортні поставки кукурудзи врожаю якої може досягти близько 17 млн ​​тон проти 14,5 млн тон в минулому сезоні.

Форвардні ціни на українську кукурудзу після падіння до рівнів 210-215 $ / т на цьому тижні знову повернулися до рівнів 220-230 $ / т з постачанням в жовтні-грудні, але фермери поки не поспішають укладати контракти побоюючись повторення спеки в липні-серпні.

Міністерство сільського господарства США (USDA) в червневому звіті поліпшило прогноз експорту української пшениці у 2021/2022 маркетинговому році (МР, липень — червень) на 0,5 млн тонн порівняно з травневим прогнозом — до 20,5 млн тонн.

Воно також підвищило прогноз врожаю пшениці в Україні в 2021 році на 0,5 млн тонн — до 29 млн тонн. Причина перегляду прогнозу — тривалий період сприятливих погодних умов.

Одночасно USDA зберегло прогноз експорту кукурудзи з України на рівні 30,5 млн тонн, а врожаю — 37,5 млн тонн.

Діаграма: Ukrainian Agribusiness Club

Підстав для обмеження Україною експорту сільськогосподарських культур у поточному році немає, заявив ще 19 березня міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко.

Світовий обсяг виробництва пшениці цьогоріч очікується на рекордному рівні в 794,4 млн т, що на 5,5 млн т вище за попередню оцінку USDA. Збільшення виробництва відбудеться в основному за рахунок країн ЄС, Росії та України.

Також USDA прогнозує збільшення світового споживання пшениці на 2,4 млн т до рекордних 791,1 млн т. Зростання споживання відбудеться за рахунок збільшення використання пшениці в якості корму для тварин.

Контекст. У березні Мінекономіки прогнозувало урожай зернових цьогоріч на рівні 75 млн тонн.

З початку 2020/2021 МР і станом на 11 червня Україна експортувала 42,94 млн тонн зернових і зернобобових культур, що на 22,4% менше, ніж на аналогічну дату попереднього МР. Поставлені на експорт 16,11 млн т пшениці і 21,97 млн тонн кукурудзи.

Експортні ціни на соняшникову олію з України продовжили різке зростання і досягли $1680-$1700 на тлі відновлення цін на нафту і зростання побоювань щодо врожаю сої в Південній Америці.

Ціни пропозицій з постачання масла в період квітень-червень перевищують $1700 за тонну на базисі FOB і $1680 за тонну на базисі СРТ, повідомляє Refinitiv Agriculture.

У поточному сезоні 2020/21 року (який почався у вересні 2020) ціни на соняшникову олію ростуть просто запаморочливо. Минулого тижня експортні котирування на сиру соняшникову олію з України зросли майже на $100 за тонну FOB, з початку 2021 року зростання вже на $500 за тонну. А з початку сезону 2020/21 року тонна соняшникової олії зросла більш ніж на $800.

Різке зростання цін на масло і обмежена пропозиція сировини на внутрішньому ринку змушує українських експортерів займати обережну позицію.

«Ринок олії дуже непередбачуваний», — прокоментував ситуацію один український трейдер.

Нагадаємо, що за підсумками 2019/20 маркетингового року (вересень 2019 — серпень 2020) Україна не тільки зберегла звання головного експортера соняшникової олії в світі, але і встановила світовий рекорд за обсягом експорту — 6,68 млн т.

За підсумками 2019 року Україна експортувала соняшникової олії на суму $4,3 млрд (в 2018-му було на 4% більше) і шроту на $975 млн (у позаминулому році цей показник становив на 11% менше).

Виробники ріпаку в Україні за маркетинговий сезон 2019/20 збільшили експорт на 18% до рекордного рівня 2,89 млн тонн. Україні знадобилося 11 сезонів, щоб поновити рекорд з експорту ріпаку, заявили в аналітичній компанії «АПК-Інформ» у середу. Згідно з оцінками аналітиків, це на 10% більше за попередній максимум, якого було досягнуто у 2008/09 МР. Тоді було експортовано 2,64 млн тонн.

«Основні обсяги ріпаку закупили країни ЄС — 95% загального обсягу експорту проти 88,5% минулого сезону, бо зіткнулися з гострим дефіцитом олійної сировини через неврожай», — зазначила аналітик Юлія Іваницька

У натуральному вираженні поставки українського рапсу до ЄС, як порівняти з попереднім сезоном, зросли на 26% і склали 2,74 млн тонн. Серед держав-імпортерів можна виділити ФРН — +26% до торішніх закупівель, Бельгію — +12%, Нідерланди — збільшили закупівлі у 2,6 раза, Францію — +19%, Польщу — +36%. Найістотніше скорочення закупівель спостерігалося в Португалії — майже вп’ятеро.

Серед неєвропейських держав лідером стала Туреччина, яка у жовтні 2019 року імпортувала партію, що не має аналогів за обсягами — 60 тис. тонн українського ріпаку, й опинилася на 6-му місці в рейтингу.

Погодні умови зараз дуже сприятливі для розвитку ранніх зернових культур, на території України практично немає площ, яким загрожує посуха. Про це повідомила керівник агрометеорологічного відділу Гідрометцентру Тетяна Адаменко агентству «Інтерфакс-Україна».

«Якщо не брати до уваги локальні проблеми на кшталт граду або підтоплень, то ситуація дуже хороша, в землі прекрасний ресурс вологи. Практично немає площ, яким загрожує посуха, що в останнє десятиліття для України незвично», — зазначила вона.

Метеоролог уточнила, що поки що зарано оцінювати вплив погодних умов на врожайність зернових, оскільки їхня вегетація тільки почалася.

За словами Адаменко, в Україні завершується період інтенсивних дощів, і 17-19 червня настане період високих температур у денний і нічний час.

У південних областях почалося дозрівання озимого ячменю, для якого наявна кількість вологи в грунті може бути надмірною, але зарано говорити про суттєвий вплив цього фактору на його урожай. При цьому для розвитку на всій території України ключових експортних культур — кукурудзи та соняшнику — поки що досить і вологи, і тепла.

Адаменко назвала низьку температуру повітря основним стримуючим фактором розвитку плодоовочевих культур. Вона зазначила недостатність даних про їхній стан, оскільки ці культури вирощуються переважно в невеликих приватних господарствах.

Після завершення періоду інтенсивних дощів на цьому тижні для плодоовочевих культур встановиться оптимальний режим розвитку.

У березні Мінекономіки прогнозувало врожай зернових цьогоріч на рівні 75 млн тонн.

З початку 2020/2021 МР і станом на 11 червня Україна експортувала 42,94 млн тонн зернових і зернобобових культур, що на 22,4% менше, ніж на аналогічну дату попереднього МР. Поставлені на експорт 16,11 млн т пшениці і 21,97 млн тонн кукурудзи.

TOP